Mis on brändistrateegia?

Nagu Sa juba meie eelmisest postitusest – Mis on bränd – teada said siis Sinu bränd on rohkem kui Sinu firma nimi, logo või slogan – see on tunne, mida kõik Sinu firmaga kokku puutuvad inimesed tunnevad Sinu firma, toodete ja teenuste kohta.

Ja nüüd selgitame, mis on brändistrateegia.

Brändistrateegia terminit kasutavad paljud inimesed valesti. Nad kasutavad seda kui nad räägivad näiteks brändi positsioonist. Või nad ütlevad, et see tähendab brändi väärtusi, või brändi lugu. Ja isegi, et see on brändi identiteet (e logo). Ja see kõik võib olla segadusttekitav.

Tegelikult ei ole Brändistrateegiast üldse raske aru saada. See on siis lühidalt öeldes plaan, kuidas Sina ja Su tiim oma brändi ehitate, vormite ja kasvatate. Tegemist ei ole siis ainult kujundusliku poole vormimisega vaid ka kõikide inimeste kogemuse ehitamine ja kasvatamine Sinu brändi suhtes. Nii lihtne see ongi

Kui ettevõte on loonud eduka brändistrateegia siis kliendid juba teavad, kes see firma (bränd) on ja mis nad on, ilma, et keegi peaks neile seda meelde tuletama.

Suurfirmad nagu Apple ja Coca Cola on väga head näited edukate brändistrateegiate rakendamises aga tuleks meeles pidada, et see ei ole ainult suurfirmade mängumaa. See peaks olema iga uue (ja kindlasti ka olemasoleva) ettevõtte arsenalis.

Ilma brändistrateegiata teeb firma otsuseid põhimõtteliselt kohvipaksult lugedes või enda eeldustel mis viib ebajärjekindlusteni.

Brändistrateegia annab Sinu ärile kindla baasi, millele edukat ettevõtmist saab hakata üles ehitama. Ja see aitab suunata mismoodi Su bränd suhtleb kogu maailmaga

Brändistrateegia olemasolu peaks olema iga äri prioriteetide listi tipus.

Are you feeling stuck in your business? Need some clarity, changes and focus? Drop me a line and let´s get you moving

  Contact Icon